Rodiče a školka

Velice si považujeme partnertství mezi školkou a rodiči. Ke každému dítěti i rodičům přistupujeme individuálně.

Spokojenost vaše i vašich dětí je pro nás důležitá. Součástí naší filozofie je úzká spolupráce s rodinami dětí.

Spolupráce začíná první schůzkou. Zakládáme si na diskrétnosti a důvěře. Rodiče nám poskytnou důležité informace a sdělí své představy o principu výchovy. Díky malým skupinkám dětí má pedagog prostor pro individuální péči. Díky tomu adaptace v novém prostředí probíhá pro vaše dítě příjemně. Velkým benefitem je náš i care systém, rodiče tak mají zpětnou vazbu, jak dítě prostředí školky skutečně vnímá.

Kvalitní péče o děti, na které si zakládáme, vede k harmonickému a vyrovnanému vývoji dětí.

Otevřenost rodinám by se měla projevit vstřícnou atmosférou a také v možnosti zapojit se aktivně do chodu školky a jesliček. Je pro nás velmi cenné slyšet Váš názor, nápad, ohlas na výchovu a budeme si vážit pokud se s námi o vše podělíte.

Každé 3 měsíce pořádáme individuální pedagogicko-psychologické hodnocení dítěte s rodiči. Na těchto schůzkách hodnotíme celkový průběh vzdělávání, osobnost dítěte a hledáme další postup edukace.

Náš rodinný přístup je založen také na bázi pořádání nejrůznějších akcí pro rodiče a děti:

  • besídky

  • třídní schůzky

  • pálení řarodějnic

  • vítání jara

  • masopustní průvod

  • drakiáda

  • a mnoho dalšího

Členové naší školky a jesliček obdrží přihlašovací kódy k našim web stránkám, pro soukromý přístup k interním informacím školky. Školka je vybavená moderním kamerovým systémem. 

Novinky a zajímavosti

Čarodějnický rej ve školce

Jako každý rok i k nám přilétají čarodejnice ze všech koutů světa. Proto jsme jim připravili nádherný program, plný soutěží, písniček, dobrého jídla a nechyběly ani grilované špekáčky.

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

Letiště Kbely

V Trojské labuti děti navštivily letiště Kbely. Byl to krásný zážitek. Děti viděly nejen venkovní prostory, ale díky skvělému personálu se mohly podívat, jak to vypadá uvnitř letadla. Kde sedí pilot a dozvěděly se, co vše musí umět, aby takové letadlo vzlétlo

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdíme několikrát do roka. Jezdíme do krásné vesničky nedaleko Jílové u Prahy. Naše chatička je určena pouze pro účely našich školek a pobytů s dětmi, je obklopena přírodou a lesy. Vydali jsme se za příběhem: Cesta kolem světa. Navštívili jsme řeku Berounku a jako každý rok jsme si opékali špekáčky, hráli na kytaru a zpívali táborákové písně.

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

Jedinečný projekt centra Průhonická labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Trojská a Průhonická labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Průhonická a Trojská labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.