Vzdělávání a program

ANGLICKÉ PÁSMO:

Angličtinu si u nás děti osvojují naprosto přirozeně. Ve školce i jesličkách je přirozenou součástí výuky každý den. Angličtina je u nás vyučována rodilými mluvčími, kteří jsou přítomni u všech činností ve školce. Výuka probíhá formou tanečků, maňásků, her, písniček a říkadel. K výuka je podpořena využíváním interaktivní tabule, didaktických pomůcek a knih z Oxfordské univerzity. Všechny činnosti probíhají pouze v anglickém jazyce.

ČESKÉ PÁSMO:

Každý den se děti pohybují i v českém prostředí s kvalitními pedagogoy a lektory se zkušenostmi. Lektoři dětem se dětem věnují individuálně s laskavým přístupem, nadšením, láskou a vstřícností. Čeští učitelé a lektoři nabízejí doplňkové činnosti při zájmových aktivitách a doplňují rodilé mluvčí při každodenních činnostech ve školce.

ZÁJMOVÉ ČINNOSTI A DOPROVODNÉ AKTIVITY:

  • zájmové kroužky, máme velikou škálů zájmových činnosti, každý si může vybrat svou oblíbenou činnost, každý den je na výběr ze 4 zájmových aktivit, více o kroužcích naleznete ZDE.
  • naše školka se intezivně věnuje logopedické péči a prevenci v ceně školného, dbáme na rozvoj rozvoj řeči a slovní zásoby, více o logopedické péči se dočtete ZDE.
  • ekovýchova a environmentální vzdělávání je v současné době velice důležité, chráníme přírodu a rozvíjíme ohleduplné chování ke všemu živému. Pravidelné procházky a činnosti venku, zahradě či terase jsou samozřejmostí.
  • pobyt v solné jeskyni každý týden
  • každý týden minimálně jeden vzdělávací výlet za dobrodružstvím
  • výuka tenisu, golfu a jízdy na koních od profesionálních trenérů
  • pravidelné lekce plavání
  • vlastní kermická dílna, hudební místnost, terasa s bazeném, veliká herna, sportovní terasa, a mnoho dalšího u nás vaše děti objeví.

I CARE SYSTÉM:

V případě souhlasu všech rodičů, máte možnost sledovat bezpečí vašich dětí v hrací místnosti přes on-line kameru (přístup je pouz přes kód, pouze rodičům našich dětí).

 

Novinky a zajímavosti

Čarodějnický rej ve školce

Jako každý rok i k nám přilétají čarodejnice ze všech koutů světa. Proto jsme jim připravili nádherný program, plný soutěží, písniček, dobrého jídla a nechyběly ani grilované špekáčky.

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

Letiště Kbely

V Trojské labuti děti navštivily letiště Kbely. Byl to krásný zážitek. Děti viděly nejen venkovní prostory, ale díky skvělému personálu se mohly podívat, jak to vypadá uvnitř letadla. Kde sedí pilot a dozvěděly se, co vše musí umět, aby takové letadlo vzlétlo

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdíme několikrát do roka. Jezdíme do krásné vesničky nedaleko Jílové u Prahy. Naše chatička je určena pouze pro účely našich školek a pobytů s dětmi, je obklopena přírodou a lesy. Vydali jsme se za příběhem: Cesta kolem světa. Navštívili jsme řeku Berounku a jako každý rok jsme si opékali špekáčky, hráli na kytaru a zpívali táborákové písně.

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

Jedinečný projekt centra Průhonická labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Trojská a Průhonická labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Průhonická a Trojská labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.