Spolupracujeme

DĚTSKÁ MENSA ČR A CENTRUM NADÁNÍ

Neustále se u našich dětí snažíme objevovat jejich talenty a nadání, každý náš učitel je proškolený, jak s dětmi v tomto směru pracovat. Využíváme které je zaimplementováno v běžných činnostech.  

Výzkumy ukazují na fakt, že dětský mozek zakládá 75 % všech neuronových synapsí do 7 let – a celých 50 % vznikne dokonce do 5 let. Proto školka a jesle Trojská labuť spolupracuje s Centrem nadání a také s dětskou Mensou.

www.deti.mensa.cz

NADACE JAMIEHO OLIVERA A FOOD REVOLUTION DAY

Naše mateřská škola je exkluzivně zapojena do celosvětové nadace Jamieho Olivera a jeho z mnoha projektů Food revolution day. 

Chceme dětem ukázat, že zdravé jídlo může být zábava, že zelenina může chutnat i dobře a hlavně chceme, aby pochopily smysl, proč by měly zdravě jíst. Proto naši učitelé v rámci Food revolution day připravují spoustu projektů pro děti. Děti budou poznávat zásady zdravého životního stylu, budou samy vařit a připravovat zdravá jídla, malovat, fotit, barvit a mnohem více.

Pravidelně podle Jamieho Olivera vaříme v našem zájmovém kroužku Malý kuchtík.

http://www.jamiesfoodrevolution.org

ZŠ TROJSKÁ

Mateřská škola Trojská a Průhonická labuť úzce spolupracuje se státní základní školou Trojská, která sídlí kousek od jedné z našich poboček v Praze v Troji. Trojská labuťzajišťuje pro žáky, kteří dochází do ZŠ Trojská, výuku naglického jazyka ve třídách a doučování pro žáky, kteří potřebují nějakou látku dohnad nebo se připravují na testy, zkoušky či přijímací řízení Pokud chcete intenzivní výuku anglického jazyka v odpoledních hodinách nabízíme velice oblíbenou  - ANGLICKÁ DRUŽINA. Kde žáci procvičují a více rozšiřují základní dovednosti získané z hodin angličtiny při běžné výuce. Jedná se o zábavnou a hravou formu, šitou na míru věkové skupině.

Intenzivní pěti hodinová konverzace v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, kde se žáci s angličtinou setkají také při běžných činnostech celého dne - na procházce venku, při hraní her na hřišti, při výletě v ZOO,při svačině apod.

www.zstrojska.com

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Jsme rádi, že naše jazykové školky a jesle jsou součástí tohoto úžasného projektu. V našich školkách dětem denně čteme a to ne jednou. Pravidelné čtení se podílí na citovém vývoji dítěte, rozvíjí jazyk, paměť a představivost. Tím hlavním však je, že utváří čtecí návyky u dětí a tak podporuje získávání vědomostí po celý život. Čtení probíhá jak v rodném, tak v anglickém jazyce.

www.celeceskoctedetem.cz

BOTANICKÁ ZAHRADA PRAHA 8

Naše školka pravidelně realizuje návštěvy v botanické zahradě. Navštěvujeme i přednášky a akce pod širým nebem. Lektoři z botanické zahrady pro nás vždy připraví interaktivní program šitý na míru se spoustou názorných ukázek, tak aby byly děti aktivně zapojené, mohly vše vidět a vše si osahat. Výlety, výstavy a programy v botanické zahradě patří u dětí i učitelů mezi nejoblíbenější z našich akcí mimo prostory školky.

www.botanicka.cz

PED ACADEMY

PED Academy (Primary Education Academy) se zabývá rozvojem a vzděláním dětí mladšího školního věku. Po celé Praze mají bilingvní třídy na státní základních školách. Jedná se o propracovaný koncept, kdy je dítě vzděláváno bilinvgně od první třídy. Děti od začátku vyučují anglický rodilí mluvčí a česká paní učitleka. PED má vypracovanou souhrnnou koncepci vzdělávacího programu, zahrnujícího výuku anglického jazyka a dalších vlastních předmětů.

Naše děti jsou pro svou skvělou jazykovou vybavenost přednostně přijímny do jejich tříd. 

www.pedacademy.cz

ZDRAVÉ ZOUBKY

V rámci naší jazykové mateřské školy V Průhonicích pravidelně organizujeme přednášky a zábavné programy zaměřující se na zubní hygienu. Vše je vedeno hravou a interaktivní formou. Certifikovaní lektoři učí pravidelně správnou techniku čistění zubů i naše učitele, aby mohli dětem zajistit optimální péči o jejich zoubky a jejich ústní dutinu. Součástí programů je i kontrola zoubků dětí zubní hygieničkou, která k nám dochází jednou za půl roku.

Samozřejmostí je každodenní čistění zoubků ve školce v době po obědě. Každý učitel je proškolený dentální hygieničkou a ví, jak si děti mají správně zoubky čistit. Využíváme básničky, motirické cvičení  a písničky, abychom u všech dětí osvojily správné základy dentální hygieny.

ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ

Novinky a zajímavosti

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

Výlet do národopisného Muzea: Velikonoční příběh

Víte, proč se vynáší morana, co znamená koledování a honit Jidáše? Děti z Trojské i Průhonické labutě to již vědí. Dozvěděly se jaké zvyky se o Velikonocích dříve dodržovaly, jak se pekly jidášky a i například, proč se chodilo s řehtačkami. Vše si názorně vyzkoušely a nesmírně je tento interaktivní program bavil. Těšíme se na další vzdělávací nabídku tohoto muzea.

V březnu začaly v Průhonické labuti nové lekce tenisu

Pokračujeme v tom, co nás baví. Lekce tenisu probíhá na malém kurtu v tenisové akademii F. Pály a P. Víznera. Program je uzpůsoben věku a výkonností dětí. Individuální přístup, zapůjčení rakety, přátelská atmosféra a nejdůležitější: Profesionální trenéři dbají na komplexní péči o sportovní rozvoj v tenisové sportovní přípravě.

Mezinárodní den Žen neboli MDŽ

Mezinárodní den žen, připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen. Děti z našich školek samozřejmě tento den oslavily, jak se patří. Vyrobily krásná srdíčka, přáníčka a darovaly je těm svým nejmilejším.

Jedinečný projekt centra Průhonická labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Trojská a Průhonická labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Průhonická a Trojská labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.